0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаОпштество

УХМР: На повеќе места попладнево нестабилно со пороен дожд, грмежи и силен ветер

На повеќе места попладнево имаше развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и силен ветер, а имаше и изолирана појава на ситен град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close