Општество

Утринските температури под нулата

Минимални температури под нулата утринава се измерени насекаде низ државата. Најстудено е во Маврово каде се измерени -16 степени, а во Гевгелија се измерени -2 степена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close