0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Канонизација на игуменот Јоаким Крчовски за светител

На иницијатива на Кумановско-Осоговската епархија, утре во манастирскиот комплекс Св.Јоаким Осоговски, Крива Паланка ќе се изврши канонизација на игуменот Јоаким Крчовски за светител.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close