0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Утре сончево и топло, во недела пад на температурите и дожд

Во сабота ќе се задржи сончево и многу топло време, попладне на места со зголемена облачност. Во недела ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика благо опаѓање на дневната температура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close