БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Утре протест пред МВР во Тирана под мотото „Правда за Јонада”

На првиот протест, во четвртокот вечерта илјадници граѓани се приклучија во знак на револт за она што се случи во Потам кај приморското градче Химара, каде 7-годишното девојче Јонада Авдиа загина од чамецот што го управуваше комесарот Арјан Тасе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close