0_Инфопакет.ПорталВременска прогнозаИнфопакет

Утре локални врнежи од снег

Локални врнежи од снег ќе има утре кон крајот на денот во западните, а во сабота претежно претпладне во северните делови. Во сабота ќе дува и засилен северен ветер, што повторно ќе ја намали дневната температура. Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close