БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Утре изрекување пресуда за убиството на српскиот новинар Славко Чурувија

Фондацијата „Славко Чурувија“ соопшти дека за утре во 14.30 часот е закажано изрекување нова првостепена пресуда за четворицата поранешни членови на Секторот за државна безбедност обвинети за убиството на новинарот и издавач Славко Чурувија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close