ЕвропаСвет.Слајдер

Утре избори во Германија

Околу 60,4 милиони Германци утре ќе имаат можност да одлучат за идниот состав на парламентот и индиректно за идниот канцелар, кој ќе ја наследи Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close