0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Завршува општата комисиска расправа за буџетот за 2022, од утре ќе се разгледуваат амандманите

Собраниската Комисија за финансирање и буџет ќе го одржи последниот ден од општата расправа за Предлог-буџетот за следната година, а утре треба почне амандманската расправа која се очекува да заврши в среда. За предлог-буџетот се поднесени вкупно 223 амандмани. Расправата за буџетот не продолжи неделава поради откажувањето на сите собраниски активности по автобуската несреќа во Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close