Општински вестиСкопје

Утре без вода дел од корисниците од улица „376“ во Чаир

Поради дефект на приклучна цевка од 5/4 улица „376“ бр.58, утре без вода ќе бидат дел од корисниците од улицата.

Скопје, 2 ноември 2021 (МИА) – Поради дефект на приклучна цевка од 5/4 на улица „376“ број 58 во Општина Чаир, утре без вода ќе бидат дел од корисниците од улицата.

Според информациите од ЈП „Водовд и канализација“ водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот, па се до санирање на дефект. свс/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close