0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Утврден Предлог-законот за ратификација на Договорот со Косово за заемна правна помош во граѓанските предмети

На денешната седница на Владата е утврден Предлог-законот за ратификација на Договорот за заемна правна помош во граѓанските предмети меѓу Владата на Република Северна Македонија и Владата на Република Косово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close