БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Уставно толкување на барањето за вакцинирање побара Словенечкиот полициски синдикат

Како што соопшти словенечкиот полициски синдикат (СПС) тие поднеле таква иницијатива до Уставниот суд бидејќи владиниот протокол постави вакцинација или прележан Ковид-19 како услов за заржување на работниот однос.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close