Македонија.СлајдерОпштество

Уставниот суд ја укина одлуката за продолжување на функционирањето на објектите од времен карактер на територијата на Општина Велес

Уставниот суд, денеска ја одржа втората седница во 2022 година, на која донесе одлука да се укине Одлуката за продолжување на функционирањето на објектите од времен карактер на територијата на Општина Велес, во кои се врши трговска или друга услужна дејност, до обезбедување на соодветни услови за работа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close