0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитикаХроникаХроника.Портал

Уставниот суд писмено ги извести Судскиот совет и Собранието дека во декември истекува мандатот на уште еден судија

Уставниот суд денеска испрати писма до Судскиот совет и Собранието на Република Северна Македонија со кои ги известува за истекот на мандатот на уставната судијка Вангелина Маркудова на 7 декември 2022 година и дека исполнети се условите за започнување на постапка за утврдување предлог за избор на судија на Уставниот суд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close