0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Усрула фон дер Лајен: Го поздравувам позитивниот моментум помеѓу Бугарија и Северна Македонија

Го поздравувам позитивниот моментум помеѓу Бугарија и Северна Македонија, објави денеска на Твитер претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен по трилатералната средба со претседателите на Северна Македонија и Бугарија, Стево Пендаровски и Румен Радев во Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close