СветСвет.Слајдер

Успешно лансирани два сателити за навигацискиот систем Галилео

Ракетата „Сојуз“ е успешно лансирана од центарот на Француска Гвајана со два сателити на системот за навигација Галилео.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close