Дописници МКДОпштински вести

Успешно заврши едукацијата на 160-те членови на избирачките одбори во Центар Жупа

Во општина Центар Жупа успешно се реализираат сите активности за нормално одвивање на изборите за градоначалник, вклучително тука и едукацијата на членовите на избрачките одбори, изјави за МИА Неџип Илјаз, претседател на општинската изборна комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close