Општински вестиСкопје

Усвоена одлука на Советот на Општина Карпош за наплата на комунална такса по основ организирање на зонско паркирање

На денешната седница на Советот на Општина Карпош е усвоена Предлог-одлуката за регулирање на наплата на комунална такса по основ организирање на зонско паркирање на дел од јавните паркиралишта на подрачје на оваа општина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close