БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Урсула фон дер Лајен утре во посета на Тирана

По официјалниот дочек, во Палатата на бригадите, таа прво ќе се сретне со премиерот Еди Рама, а  потоа во претседателската резиденција и со шефот на државата Илир Мета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close