БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

УРА: Кривокапиќ потврдува дека ја приватизирал црногорската Влада

„Владата во претходниот период постигна резултати само во борбата против корупцијата и организираниот криминал, што беше потврдено и во Извештајот на Европската комисија за Црна Гора“, се наведува во соопштението на УРА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close