0_Магазин.ПорталМагазинНаука и технологија

Ураганот Ијан ја одложи мисијата „Кру-5“ на НАСА

Лансирањето, првично планирано за 3 октомври, сега ќе се случи најмалку ден подоцна. Тимовите на мисијата ќе продолжат да ги следат влијанијата на ураганот Ијан на Вселенскиот центар „Кенеди“ на НАСА и областа Спејс Коуст на Флорида.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close