Дописници МКДОпштински вести

Управниот одбор на КЈП „Водовод“ – Кочани бара поскапување од 123,5 отсто за кубен метар геотермална вода

Управниот одбор на КЈП „Водовод“ утврди нова, повисока цена на чинење на кубен метар геотермална вода, што во иднина ќе ја плаќаат корисниците на топла вода приклучени на системот „Геотерма“. Поскапувањето е за 123,5 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close