0_Македонија.ПорталЕкономијаОпштествоХроника

Управата за финансиска полиција извршила проверки во вкупно 75 правни субјекти за технички преглед

Поради постоење на основи на сомневање за сторено кривично дело „проневера во служба“ Управата за финансиска полиција во периодот од март до август годинава извршила проверки во вкупно 75 правни субјекти, регистрирани за вршење дејност „технички преглед на секаков тип моторни возила“ кои средствата наплатени по основ на комунална, еколошка и патна такса, не ги уплаќале на сметка на државните институции, организации и здруженија, информираше денеска директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close