БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Универзитетската полиција во Грција ќе започне со работа на почетокот на јуни

Универзитетската полиција во Грција, односно Тимовите за заштита на универзитетски институции (ОППИ), на почетокот на јуни ќе почне со работа, првично во двата најголеми кампуси во Солун и Атина, соопшти министерот за цивилна заштита на Грција Такис Теодорикакос во интервјуто за грчката телевизија „Скај“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close