0_Македонија.ПорталОпштество

УНДП: Иновативните алатки за потранспарентни општини во конкуренција за највлијателна заложба во Европа

Гласањето за наградата за отворена Влада, што се доделува на глобално ниво како дел од десетгодишниот јубилеј на иницијативата Отворено владино партнерство, ќе се одвива до 22 октомври, а сите граѓани на Северна Македонија ќе можат да дадат поддршка за заложбата за потранспарентни општини. Групата иновативни алатки кои ја зголемија транспарентноста на општините во земјава се во конкуренција на изборот за највлијателна заложба во Европа.  Гласањето ќе се одвива на веб-страната на Отворено владино партнерство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close