0_Спорт.ПорталОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Унгарскиот олимписки првак Чолану почина од коронавирусот

Освен златото од Сиднеј, еден од најуспешните унгарски гимнастичари во својата кариера освои и олимписко сребро четири години претходно во Атланта, а беше и светски првак во 2002 година на првенството во Дебрецин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close