Европа

Унгарската опозиција бара оставка од претседателот на Парламентот

Обединетата унгарска опозиција побара од претседателот на Парламентот Ласло Ковер да поднесе оставка, обвинувајќи го за „подбуцнување против здружената опозиција“ и „политички притисок врз лидерите на тајните служби“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close