КултураКултура.Портал

Уметникот Ахмет Огут со изложбата „Скокни“ во МСУ во Скопје

Во Музејот на современата уметност - Скопје на 26 мај, четврток, ќе биде отворена самостојна изложба на еден од значајните уметници на интернационалната сцена, Ахмет Огут. Кураторки на изложбата насловена како „Скокни!“ се Мира Гаќина и Јованка Попова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close