СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Умерен земјотрес регистриран во Иран

Најмалку едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени откако земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала беше регистриран во јужната иранска провинција Хормозган

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close