Сервисни информацииСкопје

Улиците „Трифун Хаџијанев“, „Бапчор“, „Ташко Караџа“ и „Христо Ботев“ утре без вода

Скопје, 26 мај 2022 (МИА) – ЈП Водовод и канализација – Скопје соопшти дека поради менување на вентил 3“ на крстосницата „Трифун Хаџијанев“/„16-та Македонска Бригада“, улиците „Трифун Хаџијанев“, „Бапчор“, „Ташко Караџа“ и „Христо Ботев“ утре ќе имаат прекин на водоснабдувањето.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од  8:30 часот до завршување со санација на дефектот.сх/дма/

 

Таг
Back to top button
Close
Close