Општински вестиСкопје

Улица „Козара“ утре без вода

Без вода утре од 10:30 часот ќе бидат корисниците од улица „Козара“.

Скопје, 18 август 2022 (МИА) – Без вода утре од 10:30 часот ќе бидат корисниците од улица „Козара“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради реконструкција на водоводна мрежа ф 80 мм на улица „Козара“ бб. мс/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close