0_Web_АктуелноЕвропа

Украински министер за одбрана: Без инциденти на границата со Русија

„Ситуацијата на украинско-руската граница во овој момент не е поинаква во споредба со минатата пролет. Во моментов нема позначајни инциденти или настани“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close