ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Украинските сили раниле еден жител во областа Доњецк

Жител на селото Александровка на периферијата на областа Доњецк е повреден во снајперски оган од украинските безбедносни сили, соопшти денеска претставник на самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close