ЕвропаСвет.Слајдер

Украинските граничари ќе можат да користат воена опрема и оружје

Парламентот на Украина денеска усвои Закон со кој им се дозволува на граничарите да користат воена опрема и огнено оружје

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close