ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Украинскиот премиер ги повика министрите на Г7 да преземат водечка улога во обновата на Украина

- Европската комисија го проценува планот за закрепнување на 500-600 милијарди евра. Нашата влада веќе започна да развива план од големи размери за обнова и модернизација на нашата држава, рече Шмихал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close