ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Украинскиот министер за одбрана, Андриј Таран, поднесе оставка

Британските медиуми пренесуваат дека Мелничук не ја наведе причината за оставката на министерот за одбрана, а засега не е можно да се добие и коментар од министерот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close