ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Украинскиот град Николаев воведе полициски час заради разоткривање на соработниците на руските сили

„Градот ќе биде затворен за време на викендот. Ве молиме да имате разбирање. Работиме и на фаќање соработници. Некои населби ќе бидат предмет на проверки“, напиша гувернерот во објавата на Телеграм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close