ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Украинската територијална одбрана кренала во воздух оклопен воз со руски војници кај јужниот град Мелитопол

Британските медиуми не можат независно да ја потврдат оваа информација, а руското Министерство за одбрана се уште не одговора на барањата за коментар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close