ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Украинската национална хероина фатена со лажен сертификат за вакцинација

Украинската национална хероина Надја Савченко, која некогаш беше приведена во Русија, е фатена со лажна потврда за вакцинација против коронавирус во нејзината земја и и се заканува затворска казна.

Back to top button
Close
Close