0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Украина ја обвини Русија дека стои зад масовниот кибернапад

Според „првичните податоци“, масовниот кибернапад во текот на ноќта врз интернет-страниците на украинската Влада потекнува од Русија, наведе украинското Министерство за култура и информаци, пренесе ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close