ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Украина тврди дека Русија извршила напад со крстосувачка ракета

Воздухопловните сили на Украина денеска соопштија дека руска крстосувачка ракета лансирана од морето во текот на ноќта погодила инфраструктурни цели во близина на Лавов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close