0_Спорт.ПорталДописници СветСпортСпорт.СлајдерФудбал

Украина сака да биде кодомаќин на Мундијалот 2030

Украина ќе им се приклучи на Шпанија и Португалија во заедничката кандидатура за домаќини на Светското фудбалско првенство 2030, објави британскиот весник „Тајмс“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close