0_Магазин.ПорталЗанимливости

Украина разгледува предлог-закон за награда за лице кое ќе сними и пријави прекршок

Доколку се донесе законот, тогаш наградата ќе оди кај очевидецот кој ќе сними некој од следниве прекршоци: поминување на црвено светло, престигнување при полна линија, паркирање на место за лица со попреченост, минување преку железничка пруга со спуштени рампи...

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close