0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.Портал

Украина побара од НАТО „пакет за одвраќање“ против Русија

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска на состанокот со шефовите на дипломтии од Алијансата, побара од НАТО „пакет за одвраќање“, со цел да се спречи Русија да започне инвазија на неговата земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close