0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Украина обвини за 20 загинати цивили во ново руско гранатирање на евакуациски конвој кај Харков

Сињехубов кажа дека конвојот бил гранатиран во областа Купианси, нарекувајќи го нападот врз луѓето кои се обидувале да побегнат од областа „суровост што не може да се оправда“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close