Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Украдени пари од црква во беровско Митрашинци

Украдени се пари од црквата „Св.Пророк Илија“ во село Митрашинци. Кражбата се случила во периодот од 13 до 17 октомври по што за настанот е известена беровската полиција.

Back to top button
Close
Close