БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

УКИМ, УКЛО и Универзитетот на ЈИЕ ја потпишаа Декларацијата за општествен консензус за економски реформи, политики и мерки

Ректорите на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (УКИМ) од Скопје, проф. д-р Никола Јанкуловски, на Универзитетот „Климент Охридски” (УКЛО) од Битола, проф. д-р Сашо Коруновски, и на Универзитетот на Југоисточна Европа (ЈИЕ) од Тетово, академик проф. д-р Абдулменаф Беџети, кои во исто време се и членови на Собранието на Стопанската комора на Северна Македонија, потпишаа Декларацијата за општествен консензус за економски реформи, политики и мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close