0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталОпштество

УКИМ и КХВ ќе соработуваат во областа на пазарот на капитал

Ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ Никола Jанкуловски  и  претседателката на Комисијата за хартии од вредност Нора Алити денеска потпишаа Меморандум за соработка со цел поттикнување и афирмација на областите од заеднички интерес и обезбедување достапност на професионална размена на стручност и искуства за професорите и студентите на УКИМ во областа на пазарот на капитал и хартиите од вредност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close