СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Узбекистанскиот претседател Мирзијаев со убедлива победа обезбеди втор мандат

Узбекистанскиот претседател Шавкат Мирзијаев е реизбран на истата функција откако освои 80,1 отсто од гласовите на вчерашните избори, за кои западните набљудувачи велат дека биле обележани со недостиг на „вистинска конкуренција“ и покрај подобрувањата донесени со неодамнешните реформи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close