СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Узбекистанскиот претседател го одби усвојувањето на уставни измени заради големиот протест на засегнатите Каракалпакстанци

Претседателот Мирзијојев (59) по немирите од петокот се сретна со регионалните парламентарци и подоцна најави дека предложениот нов Устав ќе го задржи правото на регионот да бара отцепување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close